Pozor - Od roku 2024 změna typu počítače

Docházka 3000 již od roku 2024 není pro počítač Raspberry Pi dostupná a místo něj je dodáváno MiniPC. Text uvedený níže tedy již neplatí a pro novou variantu dodávky docházkového systému včetně PC budete přesměrování na novou nabídku ZDE.Raspberry PI je miniaturní počítač do kterého jsme dostali Docházku 3000 a to včetně podpory přenosu dat z terminálů. Takže pokud chcete docházku používat bez nutnosti instalovat jakýkoli SW, je zde perfektní řešení. S docházkou pak můžete pracovat jak z PC s libovolný OS (Linux, Apple Mac OS X, Windows, ChromeOS), tak i z tabletu či mobilu.
BM-F702   +   raspberry PI   =   Tablet
Minipočítač Raspberry PI (na obrázku uprostřed) stačí připojit pouze do napájení a do počítačové sítě. Obsahuje již předinstalovanou docházku na disku, který je součástí dodávky. Terminál rovněž zapojíte do počítačové sítě a do napájení. Obě zařízení již mají předkonfigurované adresy, takže vše hned funguje. Vy si zapnete tablet či mobil nebo počítač s libovolným operačním systémem, spustíte na něm prohlížeč a zadáte adresu, která je uvedena v dodaném návodu. Zobrazí se úvodní stránka docházky, takže dle návodu zadáte zaměstnance do docházky a do terminálu, v docházce případně upravíte nastavení pracovní doby a je to. Není potřeba připojení do internetu, vše zvládne Vaše lokální počítačová síť.

Schéma zapojení docházky s raspberry Pi
    Jedno z možných zapojení kompletního docházkového systému. Samozřejmě s docházkou lze pracovat i ze zařízení zapojených do sítě kabelem, tedy i z normálních počítačů. Výhoda - je úplně jedno jaký operační systém používáte. Žádný počítač s Windows pro provoz docházky není nutný (ušetříte za licenci windows). Ve firmě můžete mít na všech počítačích třeba Linux nebo jakýkoli jiný systém a přesto lze provozovat plnohodnotně Docházku 3000 včetně čipování docházky otiskem prstu či kartou na terminálu.

V případě objednávky této konfigurace od nás obdržíte celý systém přednastavený tak, aby jeho zprovoznění bylo otázkou minut. Dostanete tedy jak docházkový terminál s upraveným firmware pro komunikaci s Raspberry Pi, nástěnným držákem a napájecím zdrojem. Tak také samotný minipočítač Raspberry Pi s krabičkou, zdrojem a připojeným diskem s předinstalovanou docházkou a návodem k použití. Tedy kompletní set, ve kterém je vše potřebné ke zprovoznění docházkového systému jen zasunutím několika kabelů do konektorů a zásuvek dle návodu.

Sety s tímto řešením jsou k dostání buď přes odkaz webového obchodu vlevo, kde v sekci "Doporučené sety / S Raspberry Pi" vyberete požadovanou položku podle počtu zaměstnanců a požadovaného terminálu.
Nebo můžete využí přímé odkazy kliknutím zde:

 Set s terminálem BM-F702:
Identifikace otiskem prstu, kartou, čipem nebo heslem. Zadávání příchodů, odchodů a 3 nebo 20 kódů absencí. Otevírání dveří. Možnost evidence práce na zakázkách. Přehled dostupných setů:
Pro 10 zaměstnanců za 21 390 Kč.
Pro 30, zaměstnanců za 23 190 Kč.
Pro 100 zaměstnanců za 26 890 Kč.

U našich systémů může mít každý zaměstnanec v terminálu zadaných více prstů (třeba všech 10) a pokud se načtení jednoho prstu nedaří například díky zranění, identifikuje se jiným. Identifikace je tak velice spolehlivá.


Podrobný videonávod - ukazuje jak docházku na RasPi rychle zprovoznit:
   Docházka 3000 na Raspberry Pi.
Podrobný návod jak systém objednat, zapojit, zadat zaměstnance a pracovat s docházkou nejen z Vašich počítačů (třeba s Linuxem), ale i z tabletu atd.
Délka videonávodu: 13 minut

Od ledna 2020 je místo staršího
terminálu BM-F628 dodáván novější
BM-F702 za obdobnonu cenu a počítač
Raspberry Pi model 2B se čtyřjádrovým
procesorem. SW není na SD kartě ale
na USB harddisku připojeném k RasPi

Pro zvídavé - RasPi si vždy při zapnutí načte čas z docházkového terminálu BM-Fxxx ( nebo když není tak ze sítě ).
RasPi má 3 paměťová média. Startovací SD kartu, externí USB harddisk pro data a zálohovací USB flash disk pro denní zálohy databáze.
Požadované IP adresy pro RasPi i terminál můžete zadat do poznámky při objednávce v pokladně webového obchodu. Je možné uvést i bránu, masku atd.